Page 2 of 2
Re: Probleme server ANAF e-Factura
Posted: 13 Feb 2025, 16:24
by gabi123
Salut ! Azi am vrut sa testez noul api
https://webservicesp.anaf.ro/api/PlatitorTvaRest/v9/tva
Dar nu functioneaza La voi merge ?
Re: Probleme server ANAF e-Factura
Posted: 13 Feb 2025, 16:29
by mrapi
la mine merge,v9 nu mai intoarce "cod":200,"message":"SUCCESS",poate tii cont de ele
mai ramai pe v8 pana la 01.05 dc nu vrei sruprize,dar am un cif care pe v9 e neplatitor(eronat) si pe v8 este platitor de tva(ok)
Re: Probleme server ANAF e-Factura
Posted: 14 Feb 2025, 09:15
by gabi123
Da multumesc , azi merge
Intradevar nu mai are cod 200 si SUCCESS desi in documentatie apar
Re: Probleme server ANAF e-Factura
Posted: 17 Feb 2025, 19:49
by hd56fox
Codul 200 era cam degeaba.
Din moment ce primeam raspunsul la SEND si era 200, nu mai conta in mod normal.
Sper ca toate schimbarile astea sa si functioneze, ca ceva importanta in raspuns nu vad, decat ca ne-au mai dat uni pic de lucru.
Au schimbat niste date intre ele. Nici nu m-am uitat foarte atent.
Important e sa nu mai avem zile intregi in care nu functioneaza.